Завершення Літньої Школи «Найкращі ЄС практики: обчислювальне мислення в початковій школі»

Screenshot_16

З радістю повідомляємо про успішне завершення Літньої школи «Найкращі ЄС практики: обчислювальне мислення в початковій школі», що відбулася в рамках проєкту «Цифрова трансформація в освіті: найкращі дослідження ЄС» (DigTriES), Erasmus+ (Jean Monnet Module), №10109900. Захід пройшов з 17 по 20 червня 2024 року, охопивши 30 годин насичених та плідних занять, що поєднували очні зустрічі та дистанційні завдання.

Перший день Літньої школи розпочався зі вступної частини, де учасники мали можливість зануритися у тему цифрової трансформації освіти в Європейському Союзі. Спікери детально розповідали про дослідження та ініціативи в галузі обчислювального мислення, які вже успішно впроваджуються в ЄС. Особливу увагу було приділено Європейській рамці вивчення інформатики та обчислювального мислення, що підкреслює важливість цих навичок у сучасному світі. Учасники ознайомилися з основними концепціями обчислювального мислення та його складовими.

Другий день школи був присвячений історіям успіху впровадження обчислювального мислення. На прикладах реальних кейсів учасники дізналися про особливості вивчення цієї дисципліни в рамках проекту ОДМ. Обговорювалися також структури даних та їх значення для розвитку обчислювального мислення. Використання Unplugged підходу до навчання, який дозволяє розвивати ці навички без використання комп’ютерів, стало однією з головних тем дня.

Третій день був присвячений практичним аспектам навчання обчислювального мислення за допомогою блокових мов програмування. Учасники мали можливість працювати в середовищі Code.org, що сприяло кращому розумінню принципів створення простих алгоритмів. Окрім цього, увага була приділена підвищенню кваліфікації педагогів з питань обчислювального мислення, що є ключовим аспектом у розвитку цих навичок у школярів.

Завершальний, четвертий день школи, був присвячений дослідженням штучного інтелекту в контексті початкової школи. Учасники ознайомилися з використанням Майнкрафт для проведення години коду, що дозволило учням початкової школи навчатися основам штучного інтелекту у цікавий та захоплюючий спосіб. Дискусії також охопили питання використання чат-ботів у початковій школі та можливості, які штучний інтелект може надати для персоналізованого навчання.

Своїм досвідом під час Літньої школи ділилися провідні експерти у сфері освіти: Морзе Н., Бойко М., та Струтинська О. Вони надавали не лише теоретичні знання, але й практичні поради, що робило кожну сесію надзвичайно корисною та інформативною.

Літня школа стала важливою платформою для обміну знаннями та досвідом, що допоможе учасникам впроваджувати передові європейські практики в початковій школі. Учасники отримали цінні знання та навички, які вони зможуть застосовувати у своїй педагогічній діяльності. Дякуємо всім учасникам та спікерам за активну участь та співпрацю. Сподіваємося, що здобуті знання стануть у нагоді в подальшому професійному розвитку та сприятимуть підвищенню якості освіти в Україні.

Дізнатися більше про проект DigTriES